Vuur

Een furieuze roman over alledaags racisme

genomineerd voor de Deutscher Buchpreis
voor de lezers van Kamila Shamsie, Zadie Smith en Moshin Hamid

Sinds hun jeugd in de buitenwijk van een grote stad in Duitsland zijn Kasih, Hani en Saya hartsvriendinnen. Eenmaal volwassen proberen ze hun plek te vinden in de maatschappij. Maar of het nou op een luxe dakterras is of op een krakersfeest, bij een sollicitatiegesprek of tijdens een kennismaking met toekomstige schoonouders, altijd weer hebben ze te maken met een bepaalde vorm van racisme. Hun vriendschap biedt hun steun, totdat een dramatische nacht alles aan het wankelen brengt.

Vuur laat zien wat het betekent om altijd en overal bevraagd te worden vanwege je afkomst, maar toont ook hoe geweld, onzekerheid en onwetendheid kunnen worden tegengegaan door solidariteit. Het is een opzwepende, compromisloze en ontroerende roman over onvoorwaardelijke vriendschap.

‘Een grootse, ontroerende roman die alle zekerheden aan het wankelen brengt.’ NDR

‘Een ontroerende roman over vriendschap, verbondenheid en zelfbeschikking.’ Buchkultur

Specificaties
Paperback

Taal: Nederlands

Oorspr. taal: Duits

Oorspr. titel: Drei Kameradinnen

Vertaler: Irene Dirkes

ISBN: 9789046829172

Pagina's: 304

Publicatiedatum: 16-02-2023

Nog niet verkrijgbaar

Prijs: 22,99



Auteur

Shida Bazyar

Shida Bazyar werd in 1988 in Duitsland geboren, haar ouders zijn tijdens de Islamitische Revolutie uit Iran gevlucht. Ze won verschillende beurzen en literaire prijzen met haar werk. Haar laatste roman Vuur werd genomineerd voor de Deutscher Buchpreis. Shida Bazyar woont in Berlijn.

 

Andere boeken van Shida Bazyar